ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΟΜΑΔΑ ΡΟΜΠΟΤΙΚΗΣ!

Η ομάδα Ρομποτικής του σχολείου μας διακρίθηκε και στον τελικό του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Ρομποτικής που πραγματοποιήθηκε το Σαββατο 18/3/2017 στο ΟΑΚΑ.

Συναγωνιζόμενη με τις 80 καλύτερες ομάδες απο τα δημοτικά σχολεία όλης της Ελλάδας καθώς και ανεξάρτητες ομάδες (κυρίως εργαστηρίων Ρομποτικής), έχοντας για άλλη μια φορά εξαιρετική παρουσία, κατάφερε να προκριθεί στη 2η φάση φτάνοντας αρχικά στις 40 καλύτερες ομάδες όλης της Ελλάδας, ενώ στη τελική φάση δε κατάφερε στις λεπτομέρειες να προκριθεί στην τελική δεκάδα. Παράλληλα ηταν μια απο τις λίγες ομάδες που προτάθηκαν για Δυο ειδικά βραβεία (για το καλυτερο animation και για το βραβείο πολυπλοκότητας αυτοματισμών).

Αναλογιζομενοι το ελάχιστο χρονικό διάστημα που οι μαθητες μας είχαν στη διάθεση τους για προετοιμασία καθώς και το γεγονός οτι η πρώτη φορά που ασχολήθηκαν με τη Ρομποτική και τον προγραμματισμό ηταν οι τελευταίοι δυο μήνες, δεν διακρίθηκαν απλώς, πέτυχαν ΑΘΛΟ!

ΕΔΩ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ!