ΑΓΙΑΣΜΟΣ

Ο αγιασμός της νέας σχολικής χρονιάς θα πραγματοποιηθεί τη Δευτέρα 13/09/2021 στις 09.00 ακριβώς. Οι μαθητές της Α’ Δημοτικού θα παραμείνουν στο προαύλιο για τον αγιασμό, ενώ οι μαθητές των υπολοίπων τάξεων  θα ανέβουν στις τάξεις τους συνοδεία των εκπαιδευτικών, ώστε να τελεστεί ο αγιασμός σε κάθε τάξη χωριστά. Όλοι οι μαθητές θα έχουν τη τσάντα τους ώστε να παραλάβουν τα βιβλία τους. Οι γονείς και κηδεμόνες των μαθητών θα παραμείνουν εκτός του σχολείου. Οι μαθητές όλων των τάξεων θα αποχωρήσουν στις 10.00. Παρακαλούνται οι γονείς να βρίσκονται εκείνη την ώρα στις εξόδους ώστε να παραλάβουν τα παιδιά τους. Η είσοδος-έξοδος για τις Δ,Ε,ΣΤ τάξεις θα είναι στην οδό Καισαρείας, ενώ για τις Α,Β,Γ τάξεις, στην οδό Ιωνίας. Κατ’ εξαίρεση, τη Δευτέρα όλοι οι μαθητές θα προσέλθουν με τη βεβαίωση διενέργειας self-test.