ΕΓΓΡΑΦΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΣΧ. ΕΤΟΥΣ 2017-2018

Αγαπητοί γονείς,

σας ενημερώνουμε ότι άρχισαν οι εγγραφές για το Ολοήμερο τμήμα της επόμενης σχολικής χρονιάς. Καταληκτική ημερομηνία έχει ορισθεί η 12/6/2017, μετά την ημερομηνία αυτή

η εγγραφή καθίσταται εξαιρετικά δύσκολη(ωστόσο για διευκόλυνση του σχολείου στον προγραμματισμό του παρακαλούμε να να κατατεθούν οι αιτήσεις το συντομότερο δυνατό κι αν είναι εφικτό έως 09/6/2017) . Δικαίωμα εγγραφής έχουν, σύμφωνα με την ισχύουσα νομοθεσία :

Α) όλοι οι μαθητές που θα προσκομίσουν και οι ΔΥΟ ΓΟΝΕΙΣ τους, ταυτόχρονα με την αίτηση ή έως τις 19/05/2017,

• Βεβαίωση εργασίας από το φορέα όπου εργάζονται, ή
  • Κάρτα Ανεργίας σε ισχύ

(και συνδυαστικά π.χ. Βεβαιωση ενός + κάρτα Ανεργίας του άλλου)

Β) όσα παιδιά ανήκουν στις ευπαθείς κοινωνικές ομάδες, όπως αυτές ορίζονται από τη σχετική εγκύκλιο. Δηλαδή,

–  μαθητές πολύτεκνων/μονογονεϊκών οικογενειών,

– μαθητές με γονείς με χρόνιες παθήσεις/ενταγμένους σε πρόγραμμα απεξάρτησης/φυλακισμένους.

ΑΙΤΗΣΗ-ΔΗΛΩΣΗ ΕΓΓΡΑΦΗΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ 2017-2018

Σας υπενθυμίζουμε ότι:

1. Η φοίτηση των μαθητών που εγγράφονται στο Ολοήμερο Πρόγραμμα είναι

υποχρεωτική.

1. Η δηλωθείσα ώρα ενδιάμεσης αποχώρησης παραμένει η ίδια, μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους.
  2. Ενδιάμεση αποχώρηση των μαθητών μπορεί να γίνεται μετά το τέλος της 2ης ώρας του Ολοήμερου Προγράμματος (15.00), εφόσον έχει κατατεθεί σχετική υπεύθυνη δήλωση των γονέων/κηδεμόνων, άλλως σχολούν με τη λήξη του προγράμματος στις 16:00.
  3. Το ωράριο λειτουργίας του Ολοήμερου Προγράμματος ισχύει και παραμένει το ίδιο μέχρι τη λήξη του διδακτικού έτους.

Τέλος, σας παρακαλούμε να συμπληρώσετε με προσοχή την αίτηση που σας δόθηκε (κεφάλαια ελληνικά γράμματα, ευανάγνωστα, ακριβή στοιχεία). Ως Τάξη συμπληρώνεται την τάξη που θα φοιτήσει την επόμενη σχολική χρονιά.

Σε περίπτωση που ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΕΊΤΕ να παρακολουθήσει το παιδί σας το Ολοήμερο Τμήμα παρακαλούμε πολύ υπογράψτε και συμπληρώστε στην αίτηση, μόνο το Ονοματεπώνυμο του γονέα, το ονοματεπώνυμο του μαθητή και την τάξη που θα φοιτήσει, Ημερομηνία και γράψτε με κεφαλαία γράμματα

ΔΕΝ ΕΠΙΘΥΜΩ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΟΥ/ΤΗΣ ΣΤΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ

με εκτίμηση,